Valuta
UrbaLive Siesta är en rymlig, stilren och smart hängande ampel med integrerat vattenmagasin. Perfekt för dig som vill ha blomstrande växter utan att behöva vattna varje dag. Den eleganta designen gör att den passar lika bra på balkongen som i trädgården – och den är ett utmärkt alternativ till berberisamplar.
Ampeln är ett utmärkt val för dig som vill kombinera design och funktion. Tack vare vattenreservoaren kan du känna dig trygg med att dina växter har det bra – även när du är bortrest.
| Modell | UrbaLive Siesta Ampel |
|---|---|
| Färg | Antracit |
| Diameter | 35 cm |
| Jordvolym | 6,3 liter |
| Vattenmagasin | 1,6 liter |
| Material | Plast |
| Upphängning | Medföljer krok |
| Dräneringshål | Ja |
Ampeln passar för både inomhus- och utomhusbruk, och kan användas för att odla sommarblommor, hängväxter och örter. Perfekt för dig som vill ha grönt omkring dig utan daglig tillsyn.
Placera gärna flera amplar i olika höjder för ett vackert och levande uttryck. Fyll vattenmagasinet innan du reser bort – dina växter klarar sig fint tills du är tillbaka!
Bilder från instagram - vill du synas här? Tagga ditt inlägg med #gjordnära